Mrazivé rekordy v noci na čtvrtek padaly na jihu a západě Čech. Téměř pět stupňů pod nulou naměřili třeba v Českém Krumlově, na Jezerní slati ve stanici Kvilda-Perla to ale bylo téměř minus patnáct stupňů. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„V pátek se začne oteplovat a velikonoční svátky přinesou příjemné počasí,” řekla Novinkám Honsová. Ráno se teploty na většině území nedostanou pod bod mrazu. Rtuť teploměru by měla klesat pouze v horských oblastech, a to k minus třem stupňům. Odpolední maxima přinesou 14 až 18 stupňů. „Na většině území Česka by mělo převládat oblačno a zataženo s deštěm nebo občasnými dešťovými přeháňkami. Odpoledne by měly ustávat. Na Moravě a ve Slezsku se srážky objeví ojediněle.”

Sobota a neděle budou velice podobné. V sobotu Česko ovlivní tlaková níže. Meteorologové čekají polojasno až oblačno ojediněle s přeháňkami. V ranních minimech půjdou teploty nahoru s hodnotami mezi šesti a dvěma stupni. Odpoledne se rtuť teploměru vyšplhá v maximech na příjemných 17 až 21 stupňů.

V neděli se mohou Českou republikou ojediněle prohnat bouřky. Ráno zaznamenáme další nárůst teplot na čtyři až osm stupňů. Odpoledne budou stejně jako v sobotu maxima v hodnotách 17 až 21 stupňů.

V pondělí koledníci vyrazí s pomlázkami se sluníčkem v zádech. Bude je doprovázet polojasná až oblačná obloha s ranními teplotami mezi čtyřmi až osmi stupni. Odpoledne ale mohou přijít přeháňky. Odpoledne se teplota bude pohybovat znovu mezi 17 až 21 stupni.