Dosud počasí přálo alespoň zemědělcům v duchu lidové pranostiky: Když duben laškuje, hodně obilí a sena šmakuje. Deště se v následujícím týdnu nezbavíme, ale chladno nehrozí. Novinkám to ve čtvrtek řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ve čtvrtek bude ještě zataženo až oblačno, na většině území přeháňky nebo déšť, na severu v polohách nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. Bude foukat severozápadní až severní vítr o rychlosti 15 až 30 km/h, místy s nárazy kolem 55 m/s. Večer by měl ale slábnout.

V pátek se k ránu ojediněle vytvoří mlhy. Přes den ale čekejme polojasno až jasno. Na severu a severovýchodě území ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 3 až -1 °C. Nejvyšší denní pak až 16 °C. Čekáme jen slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Zamračený víkend

V sobotu bude většinou oblačno, déšť nebo přeháňky jen zřídka. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Odpolední se už začnou zvedat až na 18 °C. Vát bude slabý proměnlivý, postupně mírný severozápadní vítr.

V neděli čekáme oblačno, místy přeháňky, odpoledne a večer bude oblačnosti postupně ubývat. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní 13 až 17 °C. Vítr bude slabý, na horách ale v nárazech může dosáhnout až 55 km/h.

V pondělí se na obloze zase objeví více slunce. Mělo by být jasno až polojasno, večer na severozápadu přibývání oblačnosti a déšť nebo přeháňky. Na horách budou srážky smíšené. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní 13 až 17 °C.

Od úterý do čtvrtka bude proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, postupně se ale začne zase vyjasňovat. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní 9 až 14 °C, při malé oblačnosti v závěru období kolem 16 °C.