„Stát s Karlem Gottem prohrál spor a on se domáhá náhrady škody, která mu byla způsobena,“ řekl Gottův ekonomický poradce Pavel Krist Hospodářským novinám, které o případu ve čtvrtek informovaly s tím, že pokud by přišla oficiální omluva, k žádosti o náhradu škody by nedošlo.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle listu začal žalobu ve středu projednávat pražský obvodní soud a verdikt by měl padnout ještě během dubna.

Za Gotta se postavil Nejvyšší správní soud

Spor se táhne od začátku tisíciletí, kdy finanční úřad Gottovi nařídil zpětně doplatit daně za osm let. Zpěvák si přesnou výši částky nechal pro sebe, vyvracel nicméně tehdejší bulvární spekulace, že jde o sumu v řádu desítek miliónů a že kvůli tomu musel narychlo prodávat vilu v Jevanech.

Kvůli rozhodnutí správce daně se obrátil na soud, kde argumentoval tím, že úředníci v jeho případě dodatečně změnili výklad zákona, podle kterého mu doplatek vyměřili. Na Gottovu stranu se v roce 2007 postavil Nejvyšší správní soud.