Wagnerová má jako vedoucí ministerského oddělení metodického řízení vězeňské služby a probační a mediační služby smlouvu na dobu určitou, a to do konce června, kterou jí však šéfka resortu Helena Válková (za hnutí ANO) podle svých slov zřejmě neprodlouží.

„S největší pravděpodobností ne,“ napsala v úterý Právu ministryně Válková v SMS.

Důvodem, proč úřednice nemůže dostat okamžitou výpověď, je podle ministerstva skutečnost, že jí soud neuložil nepodmíněný trest delší než jeden rok, a navíc nebyla odsouzena za skutek související přímo s její prací. To jsou přitom podmínky pro okamžité zrušení pracovního poměru podle zákoníku práce, sdělil Právu Jiří Hovorka z tiskového odboru.

Přijde o funkci

Wagnerová, která je pracovnicí ministerstva od loňského července, však přijde o funkci šéfové jednoho z oddělení, které má na starosti především statistiky týkající se vězeňství.

„Dnes byl ministryni spravedlnosti předán návrh na zrušení pověření vedoucí oddělení právě s ohledem na rozhodnutí Krajského soudu v Plzni. Dnes o verdiktu soudu informovala vedení ministerstva sama paní Wagnerová,“ poznamenal v úterý pro Právo Hovorka.

Na odsouzení Wagnerové v úterý upozornila MfDnes s tím, že podle soudů lhala při výslechu na policii i následně u hlavního líčení v případu republikového šéfa Mladých konzervativců Jiřího Fremra. Dostala za to sedmiměsíční trest podmínečně odložený na jeden rok.

Fremr byl souzen za to, že v květnu 2010 nadával při návratu z prvomájové oslavy v Plzni řidiči projíždějícího auta, a když vůz zastavil, druhého muže napadl a těžce mu poranil nohu. Následnými kopanci do auta poškozeného mu pak způsobil škodu přes padesát tisíc korun, za což později dostal podmínku, ale smazala ji loňská prezidentská amnestie Václava Klause.