„Beru to jako záchrannou misi,“ uvedl Hašek. Uvažovaná investice je podle něj strategickou záležitostí pro celou republiku. Měla přinést zhruba 1500 pracovních míst.

Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) proto ještě v úterý večer informoval, že Jihomoravský kraj připraví pro Amazon alternativní řešení. Společnosti chce nabídnout jinou lokalitu v Brně nebo nejbližším okolí, která ovšem spadá do majetku kraje, nikoli města. Proto o něm tentokrát bude rozhodovat krajské zastupitelstvo, nikoliv městské. Hašek je se domnívá, že zamýšlená investice se schválí.

Amazon stojí o Brno

Je přesvědčen, že krajští zastupitelé upřednostní potřeby lidí před „politikařením, které předvedlo zastupitelstvo města Brna“. Je připraven kvůli tomu svolávat jako hejtman i mimořádná zasedání zastupitelů.

Hašek ani ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek nechtěli blíže specifikovat případnou lokalitu, kterou Amazonu nabídnou. Mládek ale na základě jednání s americkou společností prohlásil, že Amazon má velký zájem o investice právě blízko Brna, v okolí velké dálniční křižovatky.

Hašek podle svých slov informoval agenturu Czech Invest, jejíž zástupci se mají v brzké době sejít se zástupci Jihomoravského kraje a bavit se o vzniklé situaci. „Jsem přesvědčen, že Amazon ještě má alternativu pro jižní Moravu a pro Brno,“ uzavřel Hašek.