Tu Bělobrádek svolal na odpoledne. On ani většina jeho kolegů nereagují na telefonáty.

Mluvčí Miriam Farská podle svých slov zatím nemá konkrétnější informace. Uvedla pouze, že při nehodě byl zraněn jeden člověk, není však jasné, zda šlo o Bělobrádka, či o někoho jiného. „To nevím, ale myslím, že o někoho jiného,” řekla Novinkám.

Dopravní nehodou se zabývají policisté z Náchoda

FOTO: Policie ČR

Nehoda se odehrála v pondělí okolo půl sedmé večer na jedné z náchodských křižovatek. Muž na mopedu, jemuž Bělobrádkův vůz nedal s největší pravděpodobností přednost, jel po hlavní silnici, na kterou zrovna Bělobrádek vjížděl. „Nehoda je doposud předmětem vyšetřování,“ konstatoval šéf dopravní policie v Náchodě Pavel Hlaváč.

Policisté Bělobrádka vyslechli na místě nehody. Dechová zkouška na alkohol dopadla u obou účastníků havárie s negativním výsledkem. Škodu na motocyklu policie odhadla na zhruba 40 tisíc korun.

Muž z mopedu skončil s lehkým zraněním v nemocnici, odkud byl podle informací Práva po ošetření propuštěn do domácího ošetření.

Předseda poslaneckého klubu lidovců Jiří Mihola dostal prý pouze SMS zprávou informaci o nehodě. „Ani jsem s ním nemluvil, psal jsem mu esemesku, že doufám, že se nikomu nic nestalo, ale odpověď nemám,“ řekl Novinkám.

Místopředseda vlády, ministr pro vědu, výzkum a inovace a šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Místopředseda vlády, ministr pro vědu, výzkum a inovace a šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Nejedná se o první autonehodu Pavla Bělobrádka. Havaroval také v lednu 2012, kdy podle Parlamentních listů bylo příčinou nedobrzdění některého z účastníků nehody.