Urbanová svědčila v případu, v němž Čunek čelil obvinění, že jako vsetínský starosta převzal v roce 2002 půlmiliónový úplatek v souvislosti s privatizací městských bytů. Čunkovo trestní stíhání nakonec státní zástupce zastavil, stejně jako následné stíhání Urbanové pro křivou výpověď.

Na webu jiricunek.cz, který Urbanová napadla žalobou na ochranu osobnosti, se mimo jiné píše, že bylo pravomocně rozhodnuto, že Urbanová v Čunkově kauze lhala. Při vyšetřování prý vyšly najevo její nestandardní schůzky s policií ještě před Čunkovým obviněním a Urbanová prý byla do procesu trestního řízení vmanipulována svým právníkem. Součástí uzavřeného smíru je i povinnost Čunka odstranit tyto výroky.

Omluvy se již jednou domohla

Žena vedle Čunka žalovala i jeho stranu, omluvu a odškodné požadovala po jejím předsedovi a vicepremiérovi Pavlu Bělobrádkovi. V rámci smíru však tuto část žaloby vzala zpět.

Marcela Urbanová u soudu

Marcela Urbanová u soudu

FOTO: Aleš Honus, Právo

Urbanová se již na Čunkovi v minulosti soudně domohla omluvy a 80 tisíc korun za poškození pověsti. Čunek ji totiž nejen označil za lhářku, ale také zveřejnil její osobní korespondenci.