Ministr financí Andrej Babiš k bodu vystoupil s několika připomínkami, což vyprovokovalo opoziční poslance k četným reakcím.

Pavel Blažek (ODS) vyzval Babiše, aby se osobně zúčastnil konference věnované korupci, kterou pořádá ministerstvo pro místní rozvoj, a pohovořil o začátcích vlastního podnikání. „Vy osobně víte, jak to fungovalo,” konstatoval Blažek s tím, že zúčastní-li se Babiš s referátem, bude sedět v první řadě.

Ministr narážku na vzestup impéria Agrofert přešel, nicméně poslanci doporučil, aby si pročetl některé materiály o korupci ve zdravotnictví. „Určitě tam najdete některé kolegy,” odtušil Babiš a odmítl předchozí tvrzení, že jeho vystoupení je kvůli absenci faktů pokračování volební kampaně.

„Chtěl bych poděkovat ODSTOP 09, že vzniklo hnutí ANO. Vlastně nevím, jestli mám děkovat,” zauvažoval ministr. „Pokud by tenhle stát fungoval řádně, tak by ANO nikdy nevzniklo, nemusel bych tady mluvit a mohl jsem ležet někde na pláži,” doplnil Babiš.

Na 11. hodinu měli poslanci zařazen jiný pevně stanovený bod a místopředseda komory Vojtěch Filip (KSČM) jednání o tomto tématu přerušil.