V horských oblastech Orlických hor místy fouká silný nárazový vítr, v okolí Hlinska varují silničáři před náledím.

Nárazový vítr může komplikovat dopravu na severu Čech. V horských oblastech Semilska je na silnicích nižších tříd slabá vrstva nového sněhu, připadlo do dvou centimetrů, vyplývá z informací od krajských silničářů.

Nárazový vítr se vyskytuje v celém Libereckém kraji, na Mostecku, Děčínsku, v Krušných horách a na D8 v Ústeckém kraji. Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné i silnice Chomutovsku, Teplicku a Ústecku. Vozovky na severu Čech jsou převážně mokré po chemickém ošetření. Vítr by měl podle předpovědi meteorologů slábnout odpoledne a večer.

Sněhová kaše

Silnice v Olomouckém kraji mohou namrzat. Na Šumpersku a Jesenicku v noci místy mírně sněžilo, například na Červenohorském sedle přibylo do dvou centimetrů nového sněhu. Vozovky jsou zde mokré po chemickém ošetření, někde je na nich sněhová kaše. Řidiči by proto měli jet opatrně.

Silničáři kvůli námraze také chemicky ošetřili silnice na Drahanské vrchovině na Prostějovsku. Dopravu v kraji navíc komplikuje silný, místy až nárazový vítr. Ostatní komunikace v regionu jsou holé a vlhké, případně suché.

Vozovky ve Zlínském kraji mohou namrzat. Silničáři již například chemicky ošetřili úsek frekventované silnice I/50 v Buchlovských horách. Motoristé by nejen tudy měli jet opatrně, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Silnice v kraji jsou holé a většinou vlhké, pouze na Vsetínsku suché. Na Valašsku ale dopravu místy komplikuje silný vítr.

Silný vítr na Bruntálsku

V Moravskoslezském kraji, především na Bruntálsku, by měli řidiči počítat se silným větrem. Sněžilo jen v okolí Pradědu na Bruntálsku. Silnice jsou sjízdné bez omezení.

"Sněžilo pouze na Hvězdě a ve vyšších polohách Pradědu. Připadlo tam osm centimetrů sněhu," řekl dispečer bruntálských silničářů. Dodal, že nad ránem sypače preventivně vyjeli posolit kvůli riziku námrazy dva úseky silnic na Rýmařovsku. "Teplota ale neklesla pod dva stupně, silnice nenamrzala," řekl.

Podobná situace byla ráno i v okolí Bumbálky na Frýdecko-Místecku. Ani tam ale vozovka nakonec nenamrzala. "Na Frýdecko-Místecku jsme neměli souvislé sněžení. Pouze na několika místech se objevil poprašek," řekl tamní dispečer správy a údržby silnic.