Langer Pecinovy kroky v úřadu kritizuje jako „svévoli“, John Pecinu hájí.

Argumenty přerostly ve vzájemná obviňování a obhajování.

Ostrá debata vyvrcholila Langerovou poznámkou, že za Johnem stojí bývalý předseda Věcí veřejných Vít Bárta, načež John kontroval označením Langera za pomocníka zastřeleného zločince Františka Mrázka, přičemž použil přezdívku „Íčko“.

Potkáme se u soudu

Langer reagoval tím, že podá žalobu. „My dva se ještě potkáme u soudu za vaše lživé obvinění na moji adresu. Já myslím, že se ještě budete mít na co těšit,“ prohlásil.

Johnova slova v dalším průběhu debaty označil Langer za „žumpu“ a dodal: „Já jsem nikdy pana Mrázka neviděl, nikdy jsem s ním nemluvil“.

Předseda VV Radek John

Radek John

FOTO: Jan Handrejch, Právo

John upozornil, že Langer je zmiňován v knižních přepisech odposlechů Mrázka. „Ve věci vedu sedmiletý soudní spor s vydavatelstvím Mafra. Neexistuje důkaz, že jsou to pravé odposlechy,“ reagoval Langer.

Proč bych se omlouval, reaguje John

Langer nyní očekává od Johna omluvu.

S osobou Mrázka ho John spojil už dříve.

„Můj právní zástupce ho vyzval k omluvě. Pokud se pan John neomluví, nezbude nám, než podat žalobu,“ potvrdil Langer po debatě Novinkám.

John zatím výzvu neobdržel. Omlouvat se ale nehodlá. „Opravdu nevím, za co bych se měl Ivanu Langerovi omlouvat. Já si myslím, že naopak by se on měl omluvit národu za rozkrádání na ministerstvu vnitra za jeho působení,” řekl John Novinkám.