Slovník obou aktérů si v ničem nezadá s proslulými odposlechy fotbalového bosse Ivana Horníka, které divadelně nastudoval Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus ve hře Ivánku, kamaráde.

Čtěte také: Pohřeb bude dřív. Řeší se, zda pojede Rusnok, nebo Zeman

Rusnok vyjadřuje nevoli nad představou, že by musel cestovat do vzdálené Jihoafrické republiky, což se mu nehodí. Nadhodí téma, že by mohl jet prezident Miloš Zeman, který se zotavuje z úrazu. Picek ho upozorňuje, že Zeman má potíže s chůzí do schodů. Do toho se vkládá ministr financí v demisi Jan Fischer s poznámkou, že by prezident mohl způsobit nepříjemnost. Debatu uzavírá Rusnok s rezignovaným konstatováním, že pokud Zeman nepoletí, je to „v prdeli”.

Světově proslulý bojovník proti apartheidu a pozdější prezident Jihoafrické republiky Nelson Mandela zemřel ve čtvrtek ve věku 95 let.

Přepis zaznamenaného dialogu mezi Rusnokem a Pickem
Rusnok: Ty vole, teď eště zase zemřel Mandela.
Picek: Ty vole, kdo tam pojede?
Rusnok: Já doufám, že prezident. Ty vole, já se úplně třepu, abych tam nemusel jet!
Picek: Voni to dělaj tak do těch deseti dnů vobyčejně.
Rusnok: Čtrnáctýho v sobotu to je. To je, jak máme tu večeři. Teď já mám ještě ňákej voběd, pak máme večeři. Takže já, vole, sem ve strachu, jestli nebudu muset ještě jet tam. Vůbec se mi tam nechce! Vůbec. Pak mám devatenáctýho zase Brusel. A ty vole, já nevim, dyť eště to je dálka jako prase. Bych tam musel ňákou linkou nebo něčim.
Picek: Néé, speciálem.
Rusnok: Ty vole, kdo to zaplatí?
Picek: Já to zaplatim.
Rusnok: Tak rozpočet to letos zvládne... No hrozný, hele, já doufám, že Miloš je nažhavenej, že chce někam jet a že pojede. Voni mu určitě budou řikat doktoři, ať tam nejede.
Picek: Prosim tě, můžeš mi říct, jak vyleze do těch schodů do toho letadla?
Rusnok: Já nevim.
Picek: Dyť von má problémy se schodama.
Fischer: To je úplná blbost, eště tam bude ňákej průser, čoveče.
Rusnok: No tak asi nepoletí, tak je to v prdeli.