"Žádná z myšlenek na nějaké mimořádné postupy se nesetkala s ničím jiným, než s menšinovou podporou," uvedl premiér a předseda Vladimír Špidla.

Návrh, který podal pražský soc. demokrat Oldřich Průša, chtěl využít procedurální možnosti přerušit jednání ÚVV a získat čas pro zajištění podpory Zemanovým návrhům.

"Podle mého názoru šlo o velmi měkkou úvahu ve smyslu mimořádného sjezdu," řekl Špidla a dodal: "ČSSD je prostě rozhodnuta obvyklými standardními způsoby a všechny mimořádnosti jakéhokoli řádu se setkávají s tak malou podporou, že diskusi o nich považuji už za zcela uzavřenou."

Podle prvního místopředsedy ČSSD Stanislava Grosse nepadla o mimořádném sjezdu prakticky žádná zmínka. "Mimořádný ÚVV je o řád níže a iniciativa se setkala s minimální podporou," konstatoval Gross.

"Stručně řečeno, mimořádný sjezd nebyl předmětem ani na ÚVV, ani na předsednictvu. Nebylo přijato žádné usnesení v tomto smyslu," shrnul Špidla.

Falbr nahradil Tvrdíka

ÚVV zvolil senátora Richarda Falbra do předsednictva soc. dem., kde nahradí prezidenta ČSA a exministra obrany Jaroslava Tvrdíka. "Považuji to za velmi dobré, protože Richard Falbr je nepochybně vynikající, zajímavá osobnost a současně je předním kandidátem do Evropského parlamentu, čili je tím dán vztah ČSSD k EP," oznámil Špidla. Tvrdík zůstává podle mluvčí soc. dem. Lucie Orgoníkové členem strany.