Sociální demokraté podle slov jejich místopředsedy Lubomíra Zaorálka informovali Miroslavu Němcovou a Martina Kubu z ODS o průběhu povolebních vyjednávání o možné budoucí vládě. „Shodli jsme se na tom, že naším úkolem je co nejlépe pracovat s výsledkem voleb,“ oznámil Zaorálek s tím, že předčasné volby jsou vyloučené.

To potvrdila i Miroslava Němcová, která informovala o shodě v počtu a struktuře výborů. Bude se ale podle ní ještě hovořit o počtu jejich členů. Místopředsedkyně ODS uvedla, že se strana bude ucházet o výbory, které z logiky věci obvykle náležejí opozici, tedy kontrolní nebo mandátový a imunitní výbor. Mezi zbylými výbory má ODS zájem o výbor ústavně-právní nebo školský.

Úřadující šéf občanských demokratů Martin Kuba prohlásil, že stále není jasno, zda bude postaveno vedení komory ve formátu 1 – 4 nebo 1 – 5. Podle něj jsou ale možné obě varianty, stejně jako možnost, že ODS bude mít ve vedení Sněmovny svého zástupce.

Jeho slova potvrdil i Zaorálek, podle něhož je ale ještě potřeba o složení vedení Sněmovny jednat. „Jaký bude výsledek, to bych ještě ponechal dalšímu vývoji,“ řekl.