V oslavu narozenin se změnil koncert, který se konal právě pod záštitou Doubravy. Stálá komise pro práci Kanceláře Senátu ve středu rozhodla, že šlo o soukromou akci a senátor ji bude muset uhradit. Doubrava se již za akci v prostorách horní parlamentní komory omluvil.

Votava využil vystoupení Pražského žesťového kvintetu, které pořádal klub 7. dubna v Hlavním sále Valdštejnského paláce. Tam pozval jen své přátele.

Na pozvánce pod záhlavím Parlament České republiky, Senát stálo: Slavnostní koncert k 50. výročí aneb Národ Tobě s poznámkou, že program vzhledem ke stupni utajení této akce nelze zveřejnit. "Po oficiálním asi dvacetiminutovém koncertu zazněla ještě v podání kvintetu slavnostní prezidentská fanfára a do sálu vstoupil oslavenec s řetězem na krku, na kterém se mu houpala medaile s číslem 50. Myslel jsem si, že se mi to jenom zdá," řekl Právu jeden ze zaměstnanců Senátu.

Podle něj pak asi 160 hostů předávalo Votavovi dárky a připíjelo se šampaňským, které si jubilant zajistil sám .To tvrdí i obsluha. "Celý další průběh byl zjevně organizován jako oslava," uvedl v písemné stížnosti obsluhující personál, který na to promptně upozornil komisi pro práci Kanceláře Senátu. Ta s upořádáním koncertu souhlasila a tím poskytla zadarmo i reprezentační místnosti.