Červíček to řekl ve velkém rozhovoru, jehož celé znění přinese sobotní vydání Práva, s tím, že rozhodnutí o obsazení funkce policejního prezidenta by podle něj měl učinit ministr vnitra Martin Pecina. První muž policie také v souvislosti s aktuálními spory o vedení sboru konstatoval, že čelí pokusům o diskreditaci.

„Už delší dobu poslouchám, že je potřeba něco na policejního prezidenta připravit, aby se mohl v pravý čas diskreditovat. Dokud jsou to jen řeči, tak to neberete vážně, ale v momentě, když jste s tím oficiálně konfrontován a navíc když víte, že to není pravda a objevuje se to v této době, tak to je něco jiného,“ řekl Právu Červíček.

Policejní prezident Petr Lessy

Petr Lessy

FOTO: Petr Horník, Právo

Upřesnil, že čelí nařčení z opsání bakalářské práce, se kterou absolvoval před třinácti lety na Policejní akademii. „Jsem samozřejmě připraven se tomu nařčení bránit, ostatně např. sama Policejní akademie k tomu nyní vydala stanovisko, že moje práce rozhodně žádný plagiát není,“ poznamenal Červíček.

Dvojvládí, které by nastalo v případě opětovné instalace Lessyho do čela sboru, by policii podle něj výrazně poškodilo.

„Za sebe mohu říct, že si zkrátka nedovedu představit ani na minutu, že by byli v čele policie dva prezidenti. Ani formálně. Policie musí mít jasně dáno, kdo je její šéf, a to je princip, kterým se míním řídit,“ uvedl Čevíček a dodal, že bude respektovat právo ministra vnitra vybrat si, s kým chce na úrovni policejního prezidenta spolupracovat.