Sdružení nezávislých boduje i u voličů, když průzkum stranických preferencí ukázal, že by mu svůj hlas na konci dubna dalo něco málo přes čtyři procenta voličů. Nezávislí se tak umístili na čtvrtém místě za KDU-ČSL, která by získala hlasy 4,2 procenta voličů. Tradičně v čele je opoziční ODS, kterou by podle dubnových preferencí volilo 19,8 procenta voličů. Prognóza z konce března je optimističtější, když uvádí, že by občanští demokraté mohli získat až 36,6 procenta hlasů.

:. ANKETA
Jakou politickou stranu byste volili v případě, že by se volby konaly o nadcházejícím víkendu? Hlasujte na konci článku.

Druhé místo patří komunistům. KSČM by si na volebním lístku zvolilo 11,8 procenta voličů, dle prognózy by tato strana získala téměř dvojnásobek. Na třetím místě se usadila sociální demokracie, která se však propadla pod 10 procent - v preferencích totiž získala jen 9,7 %. V prognóze TNS Factum si ČSSD oproti únoru polepšila o 1,6 procenta na 18,3 %.

Naopak KDU-ČSL ztratila 1,8 procenta a volilo by ji 7,7 procenta voličů. Svou účast ve volbách na konci března podle TNS Factum výslovně nevyloučily necelé tři čtvrtiny (72,1 %) občanů. Což je dlouhodobě průměrná hodnota, dodává agentura.