Zatímco na světelné tabuli obchodního domu na Soukenném náměstí svítí skutečná reklama s hlavním lídrem hnutí ANO Andrejem Babišem, o kus dál visí na sloupech veřejného osvětlení napodobeniny Komárkových volebních plakátů ozdobené rudým srpem a kladivem a sloganem „Bylo líp. Gottwald taky makal”. Na druhé části plakátu je Komárkův článek Magnetismus tvůrčí osobnosti z Mladé fronty z roku 1986, ve kterém velebí bývalého komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.

"Co to má být?" ptala se nahlas seniorka Lidmila Luková v centru Liberce při pohledu na plakáty. "Panu Komárkovi fandím, chtěla jsem ho volit. Toto mě ale trochu zaskočilo," řekla žena.

Komárek nebyl plakátovací akcí překvapen. "Čekal jsem to, antikampaň patří k volbám," řekl Právu Komárek, který na otištěný článek není hrdý. "Bylo mi 25 let, udělal jsem ústupek tehdejšímu majiteli. Přiznám se, že se za to stydím," vysvětluje Komárek.

Ironické letáky připomínající oslavný článek současného lídra hnutí Ano Martina Komárka na Klementa Gottwalda z roku 1986

Ironické letáky připomínající oslavný článek současného lídra hnutí Ano Martina Komárka o Klementu Gottwaldovi z roku 1986

FOTO: Jaroslav Švehla, Právo

Na otázku, kdo má antikampaň podle něj na svědomí, odpověděl, že zmiňovaný článek proti jeho osobě použil už v minulosti současný šéf časopisu Reflex Pavel Šafr.