Bělobrádek nevyloučil případnou spolupráci s ČSSD, zároveň však dodal, že pokud by se obě strany neshodly na prioritách, lidovci by zůstali v opozici. Striktně pak odmítá spolupráci s KSČM.

„Spolupráce s ČSSD je možná, ale bude záležet na programových průnicích v prioritních oblastech a nastavení vnitřních mechanismů. Pokud se na těchto věcech neshodneme, jsme připraveni odejít do opozice,” konstatoval.

Odměřený postoj má k novým subjektům, jako je hnutí ANO či Úsvit přímé demokracie. „Nové subjekty se teprve musejí projevit. Musíme být obezřetní po zkušenostech s VV. Tudíž vyčkejme, pak uvidíme,” konstatoval v jedné z odpovědí. Na adresu SPOZ podotkl, že se do Sněmovny patrně nedostane.

Bělobrádek před čtenáři obhajoval i tradiční lidovecká témata, jako je preferování tradiční rodiny a s tím související odmítnutí adopcí homosexuály či negativní pohled na umělé přerušení těhotenství. Nevyhnul se ani dotazům na církevní restituce, které lidovci podporují.

„Co bylo ukradeno, má být vráceno, dojde k odblokování pozemků pro obce, stát přestane církve a náboženské společnosti platit a budou hospodařit na svém, budou platit státu daně,” okomentoval postoj své strany.

Stranu vede od roku 2010

Bělobrádek je v čele strany od listopadu 2010, kdy na mimořádném sjezdu nahradil Cyrila Svobodu, který předtím rezignoval.

Lidovci po volbách v roce 2010 poprvé v polistopadové historii nezasedli ve Sněmovně a Bělobrádek si návrat tradiční strany do nejvyšších pater politiky stanovil jako jeden z hlavních cílů.

Lidovci coby konzervativní strana v předvolební kampani akcentují svá tradiční témata, mezi něž patří všestranná podpora rodin s dětmi, ochrana dlužníků před lichvou i spravedlivý důchod pro penzisty.

Podle posledních předvolebních průzkumů mají lidovci, oslovující voliče heslem „Dáme zemi do pořádku”, reálnou šanci uspět.

Předvolební chaty Novinek
Sobotka: Nejlepším řešením po vítězných volbách by byla jednobarevná vláda
Bobošíková: Blížíme se k sedmi procentům, ukazují naše průzkumy
Bárta a Okamura se k sobě báječně hodí, glosoval spolupráci Kalousek
Němcová k Babišovi: Politiku nemůže dělat ten, kdo už někdy zradil občany 
Kuba: V každé straně občas selžou jedinci, ODS ale do Sněmovny patří 
Zemanův výrok o vydírání podnikatelů má blízko ke korupci, míní Schwarzenberg
Senjuk: Pravice u nás nikdy nevládla
Babiš: V našem státě je potřeba změnit snad všechno 
Při sestavování koalic je pro nás důležitý průnik programů, řekl Filip 
Liška: Chceme návrat politiky, která bude lidem sloužit