Pondělní ráno přineslo mlhy na celém území republiky, postupně by se ale měly rozpustit a obloha bude polojasná až oblačná. Teplotní rozdíly, které se v minulých dnech tvořily mezi západem a východem republiky, se budou postupně stírat, i když ještě v prvním dni týdne naměříme na západě Česka 13 stupňů, zatímco na východě 17 stupňů.

Během úterka by měla nad naším územím slábnout oblast vysokého tlaku vzduchu. Počasí bude zpočátku podobné jako v pondělí dopoledne, převládat budou mlhy, které ale postupně poodkryjí polojasnou nebo oblačnou oblohu.

Od západu se však postupně během dne dostaví vysoká frontální oblačnost, která s sebou přinese déšť. Například v Praze by ale mělo začít pršet až v nočních hodinách. Během dne naměříme v Čechách 12 až 16 stupňů, na Moravě 16 až 19 stupňů.

Ve středu se zatáhne a ochladí

Středa bude vlivem okluzní fronty nejoblačnějším dnem z celého týdne. Převládat bude zataženo až oblačno, na většině území navíc s deštěm nebo přeháňkami. Zároveň se ochladí, rtuť teploměru vystoupí na 9 až 13 stupňů.

Oblačno bude převládat také ve čtvrtek, obloha však může být místy i polojasná. Při přechodně zvětšené oblačnosti bychom měli počítat s deštěm nebo přeháňkami. Odpoledne naměříme 11 až 15 stupňů.

Závěr týdne bude obdobný. Převládat bude oblačno s občasným deštěm, pouze přechodně bude polojasno. Mírně se však oteplí, a to až na 18 stupňů v odpoledních maximech.