Obrázek hlasujícího Schwarzenberga je doprovozen sloganem: Tentokrát to nesmíme zvorat. Podle volebního manažera TOP 09 Jaroslava Poláčka je potřeba brát celý billboard s nadsázkou jako sebereflexi špatných kroků, které za minulé tři roky udělali ve vládě. „Chceme tím říci, že nezatloukáme, že jsme udělali chyby, ale také že je chceme napravit,“ řekl Právu Poláček.

Také druhý motiv je připomínkou prezidentské kampaně. Na billboardu je přeškrtnutý inzerát, který se objevil v rozhodující den voleb v Blesku a který nepravdivě očerňoval Schwarzenberga. Text – Tentokrát se sebou nedáme vorat – je podle Poláčka vzkaz voličům, aby během kampaně nevěřili všemu, co se objeví na billboardech a v médiích.

Lživý inzerát zadal advokát Vladimír Zavadil, kterému teď hrozí až vyškrtnutí ze seznamu advokátů. Advokátní komora ho viní z toho, že porušil pravidla profesionální etiky.

TOP 09 kampaň postavila na svém předsedovi. Volební hesla jsou na plakátech podtržena Schwarzenbergovou dýmkou. Také už zveřejnila billboardy, na kterých je Schwarzenberg coby agent 007 James Bond.