„Paní Portová zůstává členkou zemanovců, ani jsem neměl informaci, že by tomu mělo být jinak. Šlo jen o spekulace,“ řekl Novinkám po jednání vedení zemanovců lídr zlínské kandidátky a hradní kancléř Vratislav Mynář. Vyloučil tak, že by se vedení SPOZ  návrhem na vyloučení Portové vůbec zabývalo.

Portová je ale po zásazích vedení SPOZ v kandidátních listinách v nejistotě. Hovořilo se o tom, že byla z místa lídryně odsunuta na čtvrtou pozici. Je ale možné, že Portová byla zcela z kandidátky vyškrtnuta. Ve čtvrtek po jednání vedení zemanovců Portová uvedla, že stále neví, zda na volební listině zůstala, nebo byla vyškrtnuta.

„Za jeden provaz”

V průběhu středy se přitom hovořilo o tom, že nad Portovou a také senátorem Vladimírem Drymlem visí hrozba vyloučení z řad SPOZ. „Táhneme za jeden provaz a nenecháme se ovlivnit mediální kampaní,“ prohlásil Mynář.

Na dotaz Novinek, zda zemanovci táhnou za jeden provaz i s Portovou, uvedl: „Když říkám za jeden provaz, tak za jeden provaz“.

Portová v uplynulých dnech ostře kritizovala škrty na kandidátkách SPOZ. Pustila se do vyřazení lobbisty Miroslava Šloufa a do zásahů na plzeňské kandidátce pro předčasné volby, kde byla odsunuta z místa jedničky. Portová je šéfkou plzeňské krajské organizace zemanovců.

Místopředsedkyně SPOZ kvůli zásahům do kandidátek napsala dokonce otevřený dopis prezidentovi a čestnému předsedovi SPOZ Miloši Zemanovi, který emotivně nazvala po vzoru písně Tomáše Kluse „Za co, pane Bože, za co?“.