Meteorologové varují, že tlaková níže přinese trvalé srážky. Obávají se vzestupu hladin řek. Upozornění se týká hlavně Plzeňského a Jihočeského kraje od dnešních 18:00 do pátečních 18:00.

Ledoví muži nebudou

Ledoví muži - Pankrác, Servác a Bonifác (12. - 14. května) - letos zřejmě budou mít absenci. I když od pátku se bude ochlazovat, právě na ledové muže se má dočasně počasí zlepšit a být tepleji. "Je tomu skutečně tak a čím víc bude květen postupovat, tím je menší pravděpodobnost, že ledoví muži přijdou," řekl Právu ve čtvrtek Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu v Praze.

Uvedl, že částečně se nám připomenou právě o nadcházejícím víkendu, kdy se očekává oblačné počasí, místy srážky a teploty v noci 8 až 4, přes den 10 až 15 stupňů. "Na horách, zejména na Šumavě ale pozdrav ledových mužů dostaneme zřejmě už v pátek, protože očekáváme na hřebenech Šumavy smíšené nebo sněhové přeháňky. Na ostatním území republiky bude oblačno až zataženo a místy déšť," řekl Seifert.

V pondělí bouřky

Po uplakaném a poměrně chladném víkendu by se od pondělí mělo postupně oteplovat. Dokonce v pondělí se očekávají i bouřky a teploty už vystoupí na 13 až 17 stupňů.

Od úterý pak vzestup teplot bude ještě větší, i když nás stále bude provázet oblačné počasí a občasné bouřky. Denní teploty by ale měly být 14 až 19, v místech se slunečním svitem až 21 stupňů Celsia.