Policisté ve čtvrtek dokončují spis a předají ho na radnici příslušné bydlišti muže. Věc by měla projednat přestupková komise. Muž podle spisu porušil veřejný pořádek a shromažďovací zákon.

Prezident odpoledne na mítinku v Hodoníně připustil, že policisté zasáhli příliš ostře. "Policejní zásah považuji za neadekvátní. Jsem ale rád, že proběhl. Jinak by muže moji příznivci na náměstí možná lynčovali," reagoval Zeman na dotaz z publika.

Video

Incident na náměstí Svobody v Brně ukončila policie.

Setkání občanů se Zemanem, který je na třídenní návštěvě jižní Moravy, se konalo ve středu od 16.15 hod. na centrálním brněnském náměstí Svobody. Při úvodní zdravici prezidenta i následné debatě s lidmi se ze zadních řad shromážděných ozývalo téměř nepřerušované hlasité pískání. Muže se snažili uklidnit policisté, nakonec ho ale museli odvést na služebnu. Na místo byla přivolána i lékařka, aby posoudila zdravotní stav dotyčného. [celá zpráva]

Policisté muže odvedli na služebnu.

Policisté muže odvedli na služebnu.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Při odvádění policisty se muž bránil, křičel „pomoc“ a hlídka ho musela téměř vléci. I prezident několikrát pískání glosoval. Upozornil, že už je po prezidentských volbách.

Ve čtvrtek dopoledne navštívil Zeman podnik TOS Kuřim a čeká jej návštěva Znojma, Břeclavi a Hodonína. V pátek zavítá do Vyškova a návštěvu jižní Moravy ukončí v Kyjově. [celá zpráva]