„Jsme si vědomi toho, že ODS určitě v minulosti neudělala vše správně a že se nám nevyhnuly ani konkrétní aféry jednotlivých lidí, ale přesto jsem přesvědčen, že je to strana s 23letou tradicí, která má více než 21 tisíc členů, kteří jsou poctiví a slušní lidé,“ uvedl Kuba. Česká demokracie podle něj potřebuje stabilní a tradiční pravicovou stranu. „ODS do Poslanecké sněmovny patří a jsem přesvědčen, že to v těchto volbách prokáže,“ uvedl.

Na adresu Petra Nečase prohlásil, že v každé straně občas dojde k selhání jedinců. „Tomu se prostě neumíme vyhnout. Je to stejné jako v každé společnost,i a já jsem nikdy netvrdil, že se to ODS nestalo nebo nemůže stát,“ řekl Kuba. Co se týče sobotní svatby Petra Nečase s Janou Nagyovou, prý o ní ani nevěděl.

Úřadující předseda ODS a lídr kandidátky v Jihočeském kraji Martin Kuba odpovídá čtenářům Novinek.

Úřadující předseda ODS a lídr kandidátky v Jihočeském kraji Martin Kuba odpovídá čtenářům Novinek.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Úřadující předseda ODS se vyjádřil také k případným povolebním koalicím. Tu by jeho strana v žádném případě neuzavřela s komunisty. Nedokáže si prý představit ani jakoukoli koalici, kde by jeho strana nebyla schopná prosadit programové priority, se kterými jde ODS do voleb.

„Uvidíme, jak bude Sněmovna naskládána. Myslím, že o koalicích je třeba jednat až po volbách, ale za nás například vidím jako rizikový subjekt ANO, ve kterém se potkávají lidé levicově smýšlející až po lidi s pravicovými názory, a myslím, že pan Babiš bude mít velký problém, aby se tento subjekt choval politicky jednotně,“ uvedl Kuba.

Kuba se vyjádřil také k ožehavému tématu sociálních dávek. Jejich vyplácení chce strana vázat na veřejně prospěšné práce. „Nelze, aby někdo, kdo nepracuje, se měl téměř stejně jako někdo, kdo musí chodit do práce,“ uvedl.

Předvolební chaty Novinek
Sobotka: Nejlepším řešením po vítězných volbách by byla jednobarevná vláda
Bobošíková: Blížíme se k sedmi procentům, ukazují naše průzkumy
Bárta a Okamura se k sobě báječně hodí, glosoval spolupráci Kalousek
Němcová k Babišovi: Politiku nemůže dělat ten, kdo už někdy zradil občany 
Kuba: V každé straně občas selžou jedinci, ODS ale do Sněmovny patří 
Zemanův výrok o vydírání podnikatelů má blízko ke korupci, míní Schwarzenberg
Senjuk: Pravice u nás nikdy nevládla
Babiš: V našem státě je potřeba změnit snad všechno 
Při sestavování koalic je pro nás důležitý průnik programů, řekl Filip 
Liška: Chceme návrat politiky, která bude lidem sloužit