Na Královéhradecku blok do voleb povede Miroslav Jeník, exposlanec ODS, který se podle informací Práva nedostal na kandidátku ODS právě proto, že začal jednat s lidmi kolem Bobošíkové.

Jeník na úterní tiskové konferenci sdělil, že jeho prioritou bude přitvrdit v oblasti sociálních dávek. „Není možné, aby lidé, kteří vstávají každý den v šest ráno do práce, dostávali méně peněz než ti, kteří jsou bez práce a ještě každý večer dělají brajgl,“ řekl.

Bobošíková se podepsala pod Klause

Lídrem na Vysočině je Vladislav Nechvátal, bývalý zastupitel za ODS a starosta obce Třešť. Rád by se věnoval podpoře tržní ekonomiky a jaderné energetiky.

Tiskový mluvčí Hlavu vzhůru Václav Musílek rovněž poznamenal, že předsedkyně Bobošíková byla jedním z prvních signatářů výzvy exprezidenta Václava Klause „Demokraté v Evropě, vzbuďte se!“, kterou považuje za „významný dokument“.

Od volebního bloku Hlavu vzhůru se minulý pátek odtrhlo hnutí Volba pro Kladno. Podle primátora Milana Wolfa začal blok příliš připomínat „one woman show“ Jany Bobošíkové.