Odpůrci prezidenta drželi v rukou cedule s nápisy „Kdo lže, ten i krade“, Miloše do koše“, "Valaši nésú tak blbí, aby nepoznali alkoholika", "Vsetín 25 °C, Miloš 2,5 ‰" či "Ješita a Patolízal z Hradu" či "Game Ovar".

Do konfliktu s nimi se dostali Zemanovi příznivci, kteří na lidi s transparenty křičeli, že se mají stydět a nemají dělat ostudu. Provolávali heslo „Ať žije Zeman“.

Se Zemanovými odpůrci se dostali jeho příznivci do konfliktu.

Se Zemanovými odpůrci se dostali jeho příznivci do konfliktu.

FOTO: Jiří Růžička, Právo

Na setkání s prezidentem zazněla témata jako nezaměstnanost či korupce, Zeman ohodnotil i současnou situaci ve vládě. „Prosím za odpuštění, že už nemáte ministra financí Miroslava Kalouska, omlouvám se, že již nemáte ministrem zahraničí Karla Schwarzenberga,“ obrátil se na lidi prezident.

Zemana ve Vsetíně uvítali také lidé s transparenty.

Zemana ve Vsetíně uvítali lidé s transparenty.

FOTO: Jiří Růžička, Právo

Zeman: Rozeznávám lidi, kteří pracují

„Uděláte něco, aby nás menšiny nechaly vyspat?“ zazněla otázka z davu před vsetínskou radnicí. „Rozeznávám lidi, kteří pracují. Dávky by měly skončit těm, kteří odmítnou nabízenou práci,“ odpovídal prezident.

Zeman ve valašském klobouku zval v Kloboukách k volbám

Jednomu ze vsetínských Romů, který chtěl od prezidenta pomoc, aby se na ně ”nehledělo škaredě, když chtějí všichni dělat“, Zeman odpověděl: „Není pravda, že chcete všichni dělat, stejně tak, jako není pravda, že všichni Češi chtějí dělat.“

Před návštěvou Vsetína zavítal Zeman do Valašských Klobouk, kde se jeho setkání s lidmi obešlo bez protestů. Ve čtvrtek večer má ještě navštívit Kroměříž a v pátek zamíří do Uherského Hradiště.