„Čtěte programy, nečtěte billboardy,“ naléhal Zeman na občany, kteří zaplnili centrum pětitisícového městečka. Vymezil se proti otázce na Stranu práv občanů – zemanovců (SPOZ), když jedna z obyvatelek použila termín „vaše strana“ v souvislosti s tím, že podle ní SPOZ slyší na návrhy KSČMČSSD o referendech a podobně.

„Nerozumím termínu ,vaše strana‘, jasně jsem řekl, koho budu ve volbách podporovat, ale to je vše,“ řekl Zeman.

Prezident Miloš Zeman se svým tajemníkem Jaroslavem Hlinovským (uprostřed) a šéfem protokolu Jindřichem Forejtem

Prezident Miloš Zeman se svým tajemníkem Jaroslavem Hlinovským (uprostřed) a šéfem protokolu Jindřichem Forejtem.

FOTO: Jiří Růžička, Právo

Jednoznačnou podporu ovšem vyjádřil starostovi Valašských Klobouk Daliboru Manišovi, který je ve funkci už čtvrté volební období. „Řekl bych, že je to nejlepší starosta ve Zlínském kraji,“ uvedl Zeman.

Maniš byl opakovaně zvolen jako nezávislý, nyní je členem Strany práv občanů (SPOZ). Ještě předtím v krajských volbách zemanovce podpořil.

Zemanovci ve Zlínském kraji v krajských volbách uspěli a nyní se podílejí na vedení kraje se sociálními demokraty a KSČM.

Náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Nečas (SPOZ) ve čtvrtek tvrdil, že se ještě neví, jestli bude Maniš na kandidátce zemanovců Zlínského kraje v předčasných volbách do parlamentu. Sám Maniš potvrdil, že tomu tak asi bude. „Lidé mě tady znají, když budou chtít, tak mi hlas dají,“ řekl Maniš.