„Jsme strana se 100letou kontinuitou, máme na co navázat. Poměrně velký počet voličů bude hledat alternativu mezi stranami bývalé pravicové koalice a řada levicových voličů nechce spolupráci soc. dem. s komunisty. A to je prostor pro nás,“ prohlásil Bělobrádek.

Podle něj je cílem lidovců vrátit se do Sněmovny a získat šest až osm procent. V případě velké volební účasti podle něj není nepřekročitelná ani desetiprocentní hranice.

Krajské lídry má strana představit příští týden, finalizuje se také program. „Nechceme být jazýčkem na vahách, máme svůj program, který chceme realizovat i za cenu, že se nedohodneme na vládní spolupráci,“ dodal Bělobrádek.

Chceme pozitivní kampaň

První místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka uvedl, že lidovci chtějí voliče zaujmout pozitivní kampaní a žlutou barvou jako symbolem naděje. Proto lidovci také upozadí svou druhou tradiční barvu, modrou. „Nechceme stavět kampaň na konfliktu,“ řekl novinářům.

Na billboardech se také bude objevovat europoslankyně Roithová, přestože ve volbách nekandiduje. Podle Bělobrádka tím chce partaj upozornit na tradici, zkušenost a to nejlepší z KDU-ČSL.