Šéfka poslaneckého klubu Věcí veřejných Kateřina Klasnová (35) nemusí mít starosti, jak se uživí, protože v Praze pronajímá dva byty a také její muž a šéf véček Vít Bárta má dostatek prostředků, aby ji uživil.

V budoucnosti by si ale ráda otevřela kavárnu. „S kamarádkou si chci splnit životní sen – pořídit si galerii s kavárnou, i když vím, že to není věc, která by člověka uživila,“ řekla Právu. Dodala, že teď pomáhá straně při kampani do předčasných voleb a také chce opět kandidovat za rok do zastupitelstva Prahy 1 a také do pražského magistrátu.

Video

Hlasování o rozpuštění Sněmovny

Zdroj: Novinky

Místopředseda TOP 09 a bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (48) počítá, že bude do voleb pomáhat straně v kampani a pak teprve si najde místo.

„Člověk, který byl tři roky poslancem a mezitím ministrem by měl mít na to, aby vydržel dva měsíce, aniž by měl výdělečnou činnost,“ řekl.

Těší se na důchod

Dodal, že má pár nabídek. „Dvacet let jsem se živil v byznysu a v energetice, buď odbornými pracemi, nebo na manažerských pozicích, takže nemám strach, že bych se neuživil,“ sdělil Právu.

Liberecký poslanec ČSSD Cyril Zapletal (64) se těší do důchodu. „Sněmovna tu není jenom proto, abych mohl vegetovat v tomto světě. Určitě najdu nějaké uplatnění a plynule přejdu do důchodového stavu,“ řekl Právu někdejší horník a šéf hornických odborů.

ČTĚTE TAKÉ
Poslanci si rozpustili Sněmovnu, čeká se na předčasné volby
Strany vesměs rozpuštění Sněmovny vítají, jen ODS je proti
Předčasné volby mohou přivést k moci komunisty, všímá si zahraničí

Přerovský poslanec Zdeněk Boháč (55) z ODS se o živobytí nebojí, protože mu obstojně vydělávají pronajaté nemovitosti. Proto se chystá do politického důchodu a cestovat.

„Také se budu více věnovat svazu tělesně postižených, který máme v Přerově,“ podotkl pro Právo Boháč.

Návrat k původním profesím

Dvaasedmdesátiletý Jiří Štětina z Věcí veřejných neopustil svoji práci lékaře.

„Pokud nebudu v příští Sněmovně, pak budu dělat svou profesi. Především věnuji více času manželce, která nebyla z mého působení v politice nadšená,“ uvedl Štětina.

Dodal, že dostal nabídku pracovat jako anesteziolog ve Dvoře Králové a na záchrance v Pardubicích. Chystá se i vydat knihu o medicíně při katastrofách.

Poslanec za TOP 09 a Starosty Aleš Roztočil (60) se bude naplno věnovat jihlavské nemocnici.

„Chci získat pro porodnicko-gynekologické oddělení nejvyšší akreditaci pro postgraduální vzdělávání. A také převést jeden ročník lékařské fakulty do Jihlavy a jednou udělat z jihlavské nemocnice součást fakultní nemocnice,“ uvedl.

A proč odchází z politiky? Zjistil, že toho moc neprosadí. Chvíli koketoval s hnutím Tomia Okamury, ale rozešli se.