„Směr Praha, tentokrát to mám trochu dál, uvidíme, co na to D1...,“ napsal zhruba před desátou hodinou Hamáček na Facebooku při cestě v okolí Rajhradic na jižní Moravě. Jeden z diskutujících mu odepsal, že by bylo fajn hlasování o rozpuštění Sněmovny stihnout. „Děláme, co můžeme,“ odpověděl Hamáček.

Předseda poslanců ČSSD Jeroným Tejc uvedl, že počet přítomných zákonodárců zjistí na jednání klubu, který zasedá od jedné hodiny odpoledne. Nemyslí si ale, že by někteří poslanci sociální demokracie nedorazili. „Předpokládám, že si uzpůsobili svůj program a dostaví se,“ podotkl.

Podle Tejce navíc existuje časová rezerva. Jednání Sněmovny bude zahájeno ve čtrnáct hodin, šéf klubu ČSSD ale předpokládá, že na hlasování o rozpuštění dojde až o hodinu později.

Komunisté budou podle šéfa poslanců KSČM Pavla Kováčika určitě v plném počtu. „Z 26 poslanců bude na jednání 26,“ řekl Novinkám.

VV budou komplet

Šéfka klubu VV Kateřina Klasnová řekla Právu, že se schůze zúčastní všech 11 poslanců.

„Na schůzi budou přítomní všichni poslanci VV. Nepředpokládám žádnou změnu postoje oproti hlasování v červenci. Jako předsedkyně poslaneckého klubu VV budu doporučovat, aby poslanci klubu VV hlasovali pro rozpuštění v souladu s naším dřívějším usnesením,“ uvedla.