Duhový průvod vyrazil ve 14:00 z ulice Na Příkopě směrem k náměstí Republiky a dojde až na Letnou, kde od 16 do 22 hodin vystoupí různé hudební skupiny.

Prague Pride

Prague Pride

FOTO: Milan Malíček, Právo

„Lidí je minimálně stejně jako loni, kdy jich šlo v průvodu 15 tisíc,” řekla Bohdana Rambousková z organizačního týmu.

Do karnevalového průvodu s alegorickými vozy a hudbou se zapojilo několik tisíc lidí.

Do karnevalového průvodu s alegorickými vozy a hudbou se zapojilo několik tisíc lidí.

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

Pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride

Pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

V ulici Na Příkopě se před druhou hodinou odpolední sešly tisíce příslušníků sexuálních menšin, hlásil z místa pochodu reportér Práva. Dav s alegorickými vozy sahá od Můstku po Panskou ulici.

Prague Pride pochod městem. Na snímku Martin C. Putna v čele průvodu

Prague Pride pochod městem. Na snímku Martin C. Putna v čele průvodu

FOTO: Milan Malíček, Právo

Dav v duhových barvách s transparenty „Na pohlaví nezáleží” či „Jsem pro adopci” se dal do pohybu ve 14:00.

Na cestu centrem Prahy se krátce po 14:00 vydal už potřetí pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride. Do karnevalového průvodu s alegorickými vozy a hudbou se zapojilo několik tisíc lidí.

Na cestu centrem Prahy se krátce po 14:00 vydal už potřetí pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride. Do karnevalového průvodu s alegorickými vozy a hudbou se zapojilo několik tisíc lidí.

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

Pochod pro rodinu

Prahou prošel i pochod odpůrců homosexuálního karnevalu. Organizátoři ho pojmenovali Pochod pro rodinu a zorganizovali ho Mladí křesťanští demokraté (MKD) pod záštitou České biskupské konference a senátora Jiřího Čunka.

Aktivity jako pochod jsou podle Čunka dobré v době, když se rodina málo podporuje. „Padesát procent dětí se stává polosirotky, protože se jejich rodiče rozvádějí. Rodina je základ státu a bojovat za rodinu neznamená bojovat proti někomu jinému. Je dobré upozornit, aby práva dětí a rodin nebyla opomíjena.“

Transparent na pochodu pro rodinu, který předcházel Prague Pride.

Transparent na pochodu pro rodinu, který předcházel Prague Pride.

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

Podle předsedy MKD Petra Jurčíka na protestní pochod dorazilo 100 až 150 lidí. Reportér Práva hlásí z místa také desítky novinářů a policistů. „Chceme poukázat na situaci v české společnosti a na to, že zájem tradiční rodiny není dostatečně hájený,“ řekl novinářům Jurčík.

Podle pořadatelů se oba pochody nesetkají, organizátoři Prague Pride kvůli pochodu za rodinu museli změnit trasu. Oba pochody monitoruje policie.