O zdravotním stavu prezidenta podá konzilium informace na páteční tiskové konferenci. Spekuluje se o tom, že prezidenta trápí mimo jiné cukrovka. Jeho stav ale údajně není vážný.

Šéfem konzilia je ministr zdravotnictví Martin Holcát, který byl dosud náměstkem ředitele motolské fakultní nemocnice v Praze. Právě tato nemocnice bude základnou pro možné léčby prezidenta, uvedla mluvčí nemocnice Pavlína Danková.

Konzilia předchozích prezidentů Václava HavlaVáclava Klause se většinou scházela, pokud měli prezidenti nějaký zdravotní problém. Setkání Zemanova týmu by měla být častější. Konzilia obou předchozích prezidentů vedl rovněž Holcát. Vedl také konzilium Miloše Zemana, když byl premiérem.

Podrobil se operaci zubů 

Tento týden absolvoval Zeman plánovanou operaci zubů, dopadla podle Hradu dobře. Nyní odpočívá. Pro dny mimo úřad si vybral Vysočinu, kde má chalupu. Bude tam do 6. srpna, o den později už bude úřadovat. Právě 7. srpna má Sněmovna jednat o důvěře pro úřednickou vládu Jiřího Rusnoka. [celá zpráva]

Podle prezidentova kancléře Vratislava Mynáře se sestavení konzilia dlouhodobě plánovalo. Sešlo by se i tak dříve či později. Předoperační vyšetření ale zasedání urychlilo.