„Trošku to vypadá, jako kdyby to tam nějaký zemědělec nedopatřením zoral,“ okomentoval před opravami stav dopravní tepny protínající Smečno jeden ze čtenářů portálu.

Řidiči mohli nafotit a poslat do ankety ty nejhorší díry, na které při svých cestách natrefí. „Do letošního ročníku jich řidiči naposílali přes dva tisíce,“ uvedl jeden z organizátorů Petr Čaník. Celkem přitom motoristé zaznamenali více než tři tisíce děr a nástrah na řidiče, takže mapa, která je zobrazuje, je pořádně zaplněná. Snad nejhustější záznamy jsou ve středních Čechách a v Praze.

Řidiči vybrané nejhroší díry v silnicích

Řidiči vybrané nejhorší díry v silnicích

FOTO: Mapy.cz

Projekt výmoly.cz vznikl počátkem roku 2011. „Snažíme se přispět zveřejněním k tomu, aby šoféři aktivně přispěli ke zlepšení poměrů na silnicích a aby se navázala komunikace mezi silničáři a řidiči,“ dodal Čaník.

Silničáři reagují

V některých regionech se to podle něj daří a silničáři na anketu reagují opravami zveřejněných úseků. Nejlepší odezva je v Moravskoslezském kraji, kde silničáři během letošního roku opravili téměř polovinu zaregistrovaných děr.

Na druhém místě se podle organizátorů webu drží Zlínsko a třetí je Královéhradecký kraj. Naopak na chvostu jsou zatím správci silnic ve Středočeském kraji, na Vysočině a na Ústecku. Zmíněné krátery na silnici ve Smečně nedaleko Kladna však už byly opraveny.