„Uplynulé tří týdny od začátku července byly velmi suché. Ten poslední, právě končicí 29. týden v roce, bude dokonce nejsušším minimálně za posledních 60 let,“ uvedl ČHMÚ.

„S ohledem na skutečnost, že v nastávajícím týdnu neočekáváme výraznější srážky, zapíše se čtyřtýdenní období od 1. do 28. července do statistik jako jedno z nejméně srážkových období minimálně od roku 1951. Nestane-li se nic mimořádného, v posledních třech červencových dnech, očekáváme dále, že měsíc červenec bude jako celek ve výsledku extrémně suchý.“ doplnili meteorologové.

Výraznější srážky přitom nejsou předpovídány ani pro první tři srpnové týdny. Budou srážkově průměrné nebo podprůměrné.  „S 60% pravděpodobnosti skončí celé měsíční předpovídané období opět jako srážkově podprůměrné,“ poznamenal ČHMÚ.

Mraky přijdou až v polovině týdne

V nadcházejících dnech bude až do středy v ČR jasno až polojasno, s teplotami šplhajícím až k 31 stupňům Celsia. Ve středu má být v Čechách od jihozápadu postupně oblačno a místy jsou očekávány přeháňky nebo bouřky. Na konci týdne se ale znovu vyjasní a teploty postupně porostou až k 33 stupňům.