„Dohodli jsme se na tom, že se budeme dále bavit o možnostech podpory,“ uvedl Rusnok. Dodal, že se domluvili na tom, že přijde před hlasováním o důvěře na poslanecký klub KSČM a bude obhajovat programové prohlášení vlády. „Podle toho se rozhodnou,“ poznamenal Rusnok.

Filip řekl, že se rozhodnou těsně před hlasováním, které proběhne 8. srpna. „Pro nás je v programovém prohlášení podstatné, že vláda akceptuje předčasné volby,“ uvedl Filip. Dále se budou zajímat o to, jak se vláda postaví k čerpání evropských peněz. Filip pochválil vládu za zvýšení minimální mzdy. „Takové kroky podporujeme,“ podotkl. Dodal, že věří, že ministr zdravotnictví Martin Holcát ustoupí Ústavnímu soudu a nebude prosazovat nadstandardy ve zdravotnictví.

Šéf komunistů předpokládá, že pokud se dohodnou, že Rusnoka podpoří, tak pro vládu zvedne ruku všech 26 poslanců. „Jsem přesvědčen, že k tomuto bude poslanecký klub jednotný. Navíc 2. srpna k tomu bude zasedat výkonný výbor, který dá politické stanovisko pro poslanecký klub,“ uvedl Filip.

Kvůli dluhu bude Rusnok s Fischerem jednat

Na jednání byl i šéf poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik a ten se podle Filipa premiéra zeptal na potíže, které má s vysvětlováním splacení svého dluhu ministr financí Jan Fischer.

„Řekl (Rusnok), že ten problém vnímá nejen jako problém mediální důvěryhodnosti vlády a bude o tom s panem Fischerem ještě jednat,“ uvedl Filip. Dodal, že situace kolem Fischera příliš důvěryhodnosti nevzbuzuje a bude záležet na Fischerovi, jak vše vysvětlí.