Bohuš, který dostal loni výpověď po kritice ředitele ostravského studia, Právu řekl, že do České televize se vrátí a nevylučuje dokonce, že by mohl nastoupit na stejnou šéfovskou pozici, v níž skončil. Ředitel ostravského studia Ilja Racek to ale rezolutně odmítá.

"Můj pracovní poměr dosud v podstatě neskončil. Ve chvíli, kdy dostanu poštou rozhodnutí soudu, což může trvat pár týdnů, ihned nastupuji zpět do zaměstnání," řekl Bohuš. Dodal, že sám je zvědav, jak bude vedení televize řešit obsazení funkce šéfredaktora zpravodajství. Tím je v současné době Karel Novák.

"Rozsudek jsem neviděl, tak se k tomu mohu těžko vyjádřit. Poněkud na mne spěcháte," řekl ředitel Ilja Racek. Dodal, že opětovný nástup Petra Bohuše bude nyní otázkou pro právníky. "Rozhodně ale vylučuji, že by nastoupil rovnou na post šéfredaktora. Tím je dnes Karel Novák, kterého jmenoval generální ředitel Janeček," uvedl Racek. Petr Bohuš řekl, že je připraven domáhat se soudně o zpětné vyplacení ušlé mzdy. "Nedělal jsem to kvůli penězům, ale na ušlou mzdu mám nepochybně nárok," řekl Bohuš.