Po jednání s designovaným premiérem Jiřím Rusnokem v Kramářově vile Balvín uvedl, že se v novém postu bude snažit zejména o to, aby resort kultury získal více finančních prostředků.

„Vždycky bude dojem, že je nějaká oblast finančně více zanedbána,” přiznal. Přesto ale bude jeho prioritou získat pro ministerstvo více peněz. „Aby bylo víc peněz pro kulturu, pro historické památky, pro divadelní oblast,” upřesnil.

„Jsem realista, budu bojovat,” odpověděl Balvín na dotaz, co hodlá na ministerstvu kultury změnit, případně zda vůbec věří, že coby člen úřednické vlády bude moci učinit výrazné změny.

O Balvínovi jako ministrovi kultury se hovořilo už ve čtvrtek. Původní informace ale Jiří Rusnok večer popřel. Uvedl, že s Balvínem vůbec nejednal. [celá zpráva]

Krátce poté, co Kramářovu vilu Balvín opustil, dorazil podle k sídlu premiéra i Fischer. Po jednání s Rusnokem řekl České televizi, že se jej premiér ptal zejména na jeho zkušenosti z role předsedy úřednické vlády. Pokud by mu ale Rusnok nabídl křeslo ve svém kabinetu, nabídku by zvážil, řekl ČT.