Zahradník v boji o lídra jasně porazil píseckého starostu Luboše Průšu a získal 67 hlasů, zatímco Průša pouze devatenáct. Dvojkou na kandidátce je současný krajský radní Robin Schinko z Českého Krumlova, trojkou novohradský starosta František Štangl, reprezentující Českobudějovicko. Na čtvrtém až osmém místě následují starostové Prachatic Jan Bauer, Strakonic Pavel Vondrys, Tábora František Dědič, Jindřichova Hradce Karel Matoušek a Písku Luboš Průša. Právě Průšova pozice je určitým překvapením, neboť v kuloárech se hovořilo o tom, že bude na druhém místě za Zahradníkem. Nakonec jej však razantně přeskočil Schinko.

"Myslím si, že rozhodly dohody mezi oblastmi a dobré vyjednávací schopnosti skupiny kolem Jana Zahradníka, který oprávněně považuje Schinka za jednoho z nejschopnějších lidí v zastupitelstvu i v radě kraje. Většina z volitelů s ním , jak se ukázalo souhlasila," řekl Právu jeden volitelů.

Zatím co volby lídra i následující sedmičky zastupující jednotlivé okresy proběhly bez průtahů o další místa, které by podle současných volebních preferencí garantovala zvolení do zastupitelstva se svedl ostrý souboj. Oslabená je na rozdíl od voleb před čtyřmi lety, obdobně jako u lidovců, pozice krajského města. Z budějovických radních se na volitelné místo nedokázal prosadit ani jediný. O tom, že Kromě lídra Jana Zahradníka nefiguruje v první jedenadvacítce ani jediný tamní zastupitel.

"Je to výsledek vnitřních sporů, které českobudějovických místních sdruženích panují už několik let. Stoupenci poslance Miroslava Beneše se sice dokázali na oblastním sněmu prosadit, ale v kraji nemají téměř žádnou podporu, což dokládá jejich pozice na kandidátce - jsou na patnáctém a jedenadvacátém místě," otevřeně hovořil o problémech Budějovic jeden z účastníků pátečního sněmu, který si přál zůstat v anonymitě.