Kvůli dalšímu osudu vlády se ale večer sejdou špičky koaličních stran.

O premiérově osudu v čele vládyODS se spekuluje v souvislosti s kauzou šéfky jeho kabinetu Jany Nagyové, která byla zadržena v souvislosti s údajným zneužitím vojenské rozvědky a v kauze údajného uplácení bývalých poslanců ODS.

"Budeme jednat. Podstatou politiky je jednání. A podstatou politiky je také, že žádná funkce není doživotní. Takže takto jsem k tomu vždycky přistupoval," řekl novinářům Nečas.

ČTĚTE TAKÉ:
Šnajdr si postem v Čepru pohoršil, jak to může být úplatek? diví se advokát 
Soud poslal do vazby i Šnajdra, aby neovlivnil svědka Kalouska
Nagyová dala sledovat premiérovu manželku, protože se bála, že je pod vlivem jehovistů
Peake: Koalice se udržet dá, ale Nečasova pozice je komplikovaná
Nečas viděl fotky ze sledování své ženy už pár dní před razií

Ministr průmyslu Martin Kuba (ODS) v nedělní televizní debatě uvedl, že by se k situaci ve vládě ještě během dne mohla sejít výkonná rada ODS. Podle Nečase ale tento stranický orgán dnes nezasedne. Výkonná rada se podle něj sejde do sněmovního hlasování o nedůvěře vládě, o které požádala opoziční ČSSD. Hlasování se uskuteční zřejmě v úterý.

Fotky považoval za bulvární provokaci

Předseda vlády se také vyjádřil k informaci, že údajně ještě před policejním zásahem viděl fotografie vzniklé při sledování své ženy Radky Vojenským zpravodajstvím. Právu to řekl její advokát Eduard Bruna. Sledování údajně zařídila Nagyová, čímž podle policie porušila zákon.

"Já jsem viděl fotky, které měly být fotkami od paparazzi, od bulváru, s velkým časovým odstupem. A považoval jsem je za provokaci," řekl Nečas.

Nagyovou poslal v sobotu do vazby Okresní soud v Ostravě. Stejně tak vazbu uvalil na někdejší "rebely" ODS Ivana Fuksu, Marka Šnajdra a Petra Tluchoře. Někdejší poslanci občanských demokratů se měli vzdát mandátů výměnou za lukrativní posty ve státní správě, čímž se podle policie dopustili korupce. V kauze měla figurovat i Nagyová.

Ve vazbě je i bývalý šéf vojenské rozvědky Ondrej Páleník. Spolu se současným šéfem Vojenského zpravodajství měl na požádání Nagyové sledovat Nečasovu manželku.