Nečas se podle informací Práva summitu V4 ve Varšavě v neděli zúčastní, přestože se spekulovalo, zda cestu kvůli napjaté situace na domácí politické scéně nezruší. Má se sejít mimo jiné s japonským premiérem Šinzó Abem.

Podle předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga není nynější situace dostatečným důvodem k pádu vlády. Místopředseda strany Miroslav Kalousek podmínil její pokračování tím, že se Nečas zbaví všech spolupracovníků, kteří byli v kauze obviněni. Řeč je v tomto případě hlavně o Janě Nagyové, vrchní ředitelce kanceláře premiéra, která podle policie figuruje jako pojítko mezi třemi kauzami, které vedly Útvar pro odhalování organizovaného zločinu ke čtvrtečnímu masivnímu zatýkání (viz sloupek).

Podpora Nečasovi v koalici slábne

Poslanec TOP 09 Stanislav Polčák ovšem v pátek večer v České televizi prohlásil, že z přesvědčení, že premiér mluví pravdu, slevil. "Jestliže jsem odpoledne hovořil o své víře, že pan premiér nám říká pravdu, tak poté, kdy se člověk seznamuje s neoficiálními dokumenty, to musím říkat trochu s roztřeseným hlasem," řekl Polčák a upozornil na citaci odposlechu v policejním spisu, kterou měla pronést Nagyová v telefonátu s Nečasem: "Pan generál již dostal, aby tam někde nepostávali s taxíkem…", která podle něj naznačuje, že premiér věděl o tom, že Vojenské zpravodajství sledovalo jeho manželku. Od Nečase očekává mnohem aktivnější přístup k obhajobě.

Také šéfka další koaliční strany LIDEM Karolína Peake se v pátek večer vyjádřila kriticky, neslyšela prý od Nečase zatím nic, co by vysvětlilo či ospravedlnilo, že Nagyová využívala tajnou službu k soukromým účelům. Na informované rozhodnutí je ale podle ní čas minimálně přes víkend.

Opoziční ČSSDKSČM požadují Nečasovo odstoupení. Sociální demokraté už také vyvolali hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, jejich předseda Bohuslav Sobotka po téměř dvouhodinovém jednání s prezidentem Zemanem zopakoval, že kabinet by měl odstoupit a otevřít tak cestu k předčasným volbám.