Šéf zastupitelů ČSSD Miroslav Poche řekl, že dokument obsahuje také programové závazky, které se mají v Praze realizovat. Posoudit ho musí ale krajské vedení ČSSD a klub, k dalšímu jednání obou stran by se tak politici měli sejít v úterý. „Během pondělka nelze schůzku realizovat – zasedá klub TOP 09, který musí dohodu potvrdit. Bavíme se o menšinové vládě TOP 09 s podporou ČSSD,“ řekl Vávra.

Poche řekl, že mezi oběma stranami zbývají tři až čtyři nevyřešené body. ČSSD neuvedla, že automaticky podpoří kteréhokoli z primátorských kandidátů, které TOP 09 zvolí. „Čekáme na návrh,“ reagoval Poche s tím, že oficiálně nic neví. „Nebudeme kádrovat jednotlivé kandidáty, to nám nepřísluší, stejně jako TOP 09 nepřísluší kádrovat naše kandidáty na některé pozice,“ dodal.

Z věcných problémů se ČSSD zavázala pomoci řešit například otázku budoucnosti zadluženého Kongresového centra Praha, bývalého Paláce kultury, a podpoří zadání nového územního plánu. „Je to dokument, který vyjadřuje shodu, jak řešit některé klíčové problémy Prahy. Jak shodu najít a umožnit se vyrovnat například s rozpočtem, i když nelze předjímat jeho příjmovou stránku,“ uvedl Vávra.

ČSSD také získá posty v dozorčí radě dopravního podniku, kde opozice zastoupena nyní nebyla. Z požadavku, aby posty získala i KSČM, vyjednavači soc. dem. ustoupili.

ODS je po odvolání jejích radních zcela ze hry. „Vlastně ani nevíme, kolik jich je teď v klubu,“ dodal další z vyjednavačů ČSSD Karel Březina.