Povodňová stěna byla stavěna na ochranu před vodou do 10 metrů, přelití vody se proto předpokládalo.

V Ústí je uzavřeno hlavní nádraží, cestující musejí nastupovat do vlaků na nádraží Západ, odkud také jezdí speciální vlaky na odříznutý Střekov.

Vývoj průtoku Labe Ústím nad Labem od pondělí 3.6.

Vývoj průtoku Labe Ústím nad Labem od pondělí 3. 6.

FOTO: David Ryneš, Novinky

Okolí nádraží je kompletně uzavřeno, zavřeno má i řada obchodů v centru města i na Mírovém náměstí. Tam ale voda nedosáhla.

Zaplavené Ústí nad Labem

Zaplavené Ústí nad Labem

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

Policie v noci uzavřela také křižovatku na Předmostí a okolní ulice, je tam val z pytlů s pískem, který odděluje centrum města. To je téměř vylidněné, jen se tu a tam trousí zvědavci.

Zaplavené střekovské nábřeží v Ústí nad Labem

Zaplavené střekovské nábřeží v Ústí nad Labem

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

Řada domů v okolí rozlitého Labe je bez elektřiny a byla přerušena také dodávka tepla a teplé vody do městské části Střekov. „Důvodem je přerušení výroby páry na výrobním zdroji firmy Energy Ústí nad Labem,“ informovala mluvčí radnice Romana Macová. Kvůli vypínání trafostanic byla přerušena trolejbusová doprava, kterou nahrazují autobusy.  V noci ale hladina Labe stoupla nad deset metrů a voda zalila křižovatku před mostem Dr. Edvarda Beneše, kudy právě trolejbusy projíždějí do centra města. Energetici zároveň museli odpojit od elektrické energie přilehlou Hrnčířskou ulici.

Zaplavený podjezd před mostem Edvarda Beneše

Zaplavený podjezd před mostem Edvarda Beneše

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

V Ústí bylo evakuováno přes 2300 lidí, z nichž většina odešla ke známým nebo na chaty. „V evakuačních centrech se nachází 210 osob,“ uvedla Macová.

Lidé sledují stoupající vodu v Ústí nad Labem.

Lidé sledují stoupající vodu v Ústí nad Labem.

FOTO: Aleš Pelikán, Právo