Na lince A jde o stanici Muzeum a na lince B o stanice Smíchovské nádraží, Kolbenova, Vysočanská a Českomoravská.

Ve stanici Muzeum A jezdí vlaky jen po jedné koleji. Druhá je zahrazena páskou. První souprava přijela do stanice zhruba deset minut před pátou hodinou ranní a po několika minutách odjela zpět ve směru náměstí Míru. Obnoveného provozu v této brzké hodině ale využilo jen několik málo cestujících.

„I když jde jen o pět stanic, jsou pro dopravu v Praze důležité, a to se týká zejména Smíchovského nádraží a Muzea. Další spouštění provozu bude záležet výhradně na množství vody ve Vltavě, pokud dojde k poklesu, tak jsme připraveni pokračovat v přípravě zprovoznění dalších stanic, všichni odpovědní zaměstnanci jsou v pohotovosti,“ uvedl Milan Křístek, generální ředitel DPP.

ON-LINE:Povodně  

Kompletní obnova metra je podle ideálního scénáře plánována na pátek.

Omezený provoz linek metra a základní náhradní doprava

Omezený provoz linek metra a základní náhradní doprava

FOTO: DPP

Ve středu ve 12:00 také DPP vrátí autobusovou dopravu na Strakonickou ulici. Toto opatření se týká linek 129, 241, 244 a 172, které se vrací na obvyklé trasy do Zbraslavi, Chuchle a Radotína.

„Obnova provozu autobusů, které jezdí po Strakonické ulici, pomůže zejména lidem na jihu Prahy, kam se autobusy dostávaly po dlouhých objízdných trasách,“ doplnil Milan Křístek, generální ředitel DPP.