"Bohužel je tomu tak. Říká se, že na Svatého Jiří, což je v sobotu, vylézají hadi a štíři. Ještě páteční počasí by je k tomu skutečně mohlo přimět, ale od soboty dostaneme pozdrav studeného vzduchu od severu. Duben si s námi aprílově zažertuje," řekl Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu v Praze.

V pátek by mělo být polojasno až oblačno, postupně od západu až zataženo a v Čechách i déšť. Nevylučují se ani bouřky. Noční teploty budou 8 až 4 stupňů, denní vystoupí na 19 až 23, na západě republiky na 17 až 19 stupňů.

V sobotu se očekává oblačno, občas déšť nebo přeháňky, zejména na východě republiky. Nejvyšší teploty 10 až 6, na západě republiky ale jen 5 až 3. Opět můžeme očekávat bouřky a odpolední teploty v rozmezí 11 až 15 stupňů.

V neděli bude také oblačné počasí s občasným deštěm, ale teploty ještě víc poklesnou. V noci na 5 až 1, odpoledne na 8 až 12 stupňů Celsia. Meteorologové předpokládají silný vítr, který v nárazech může přejít do vichřice.

Od pondělí do čtvrtka příštího týdne se očekává oblačno, občas zataženo s deštěm, postupně ubývání oblačnosti i srážek. Noční teploty 7 až 2, ve středu a ve čtvrtek 0 nebo mírné přízemní mrazíky. Odpoledne 10 až 15, později 14 až 18 stupňů Celsia.

Seifert také řekl, jak bude prvních 20 dní v květnu. Od 1. do 10. května by mělo být oblačno, občas déšť nebo přeháňky, noční teploty 11 až 5, denní 15 až 21.

Od 11. do 20. května se očekává také oblačné počasí, přechodně by mělo být polojasno, noční teploty 12 až 6, odpolední 18 až 24 stupňů.