„Pan předseda Štengl je buď hloupý, nebo záměrně lže. Ani jedno není dobrá zpráva. Přímá volba starostů byla naším programovým bodem již před parlamentními volbami a rozhodně nehodláme vykrádat něčí program. O přímé volbě starostů jsem přesvědčen proto, že již více než deset let spoluřídím obec. Ne proto, že ji má, nebo nemá jakákoliv strana v programu,“ řekl v pondělí Novinkám Gazdík, který je místostarostou Suché Lozi.

Doplnil, že hnutí STAN o přímé volbě hovořilo dávno před tím, než za její zavedení uspořádali zemanovci petici. Tu ostatně Gazdík uvítal a podepsal.

„Snahou dobrého politika má být pro dobrou myšlenku získat co nejvíce kolegů, ne se na ní vůči jiným politikům vymezovat jako na své myšlence. Snad aspoň někteří z členů strany pana Štengla to vědí. Minimálně o jednom, čestném předsedovi zemanovců, to vím určitě,“ rýpl si Gazdík.

Předseda SPOZ Štengl se v rozhovoru pro sobotní Právo pustil právě do Gazdíka. [celá zpráva] „Rozpálí mne však to, že se snaží některé strany náš program vykrást. Přišli totiž na to, že náš program je nejlepší. Jako příklad uvedu pana Gazdíka a některá další uskupení, která se nyní hlásí k přímé volbě. Děkuji jim za to, že s naším programovým cílem souhlasí, ale jsou to zemanovci, kdo proto opravdu něco dělají, viz naše petiční akce,“ řekl.