Vůbec nejchladnějším dnem celého týdne má být pondělí, kdy naměříme pouze 10 až 14 stupňů Celsia. Celý den bude navíc zataženo, na většině území s deštěm, který bude ustávat teprve ve večerních hodinách.

Mírně se oteplí v úterý, kdy teploty stoupnou na 16 až 20 stupňů. Podle Honsové bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami. Ojediněle se mohou vyskytnout také bouřky. V tento den spadne nejméně srážek z celého týdne.

Na Šumavě v noci na 27. května místy napadl sníh v německé části hor. Na Velkém Javoru naměřili meteorologové až 20 centimetrů sněhu. Snímek je z Březníku.

Na Šumavě v noci na 27. května místy napadl sníh v německé části hor. Na Velkém Javoru naměřili meteorologové až 20 centimetrů sněhu. Snímek je z Březníku.

FOTO: Ivo Rolčík/www.sumava.eu/ČTK

Ve středu bude zpočátku dne ještě polojasno s ojedinělými přeháňkami, během dne ale bude přibývat oblačnosti i dešťových kapek. V Čechách odpoledne naměříme 16 až 20 stupňů, na Moravě až 22.

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

Deštivý i závěr týdne

Také oba závěrečné dny pracovního týdne proprší. Ve čtvrtek i v pátek bude zataženo s deštěm. Teploty vystoupí maximálně na 15 až 19 stupňů.

Zhruba stejně to bude vypadat o víkendu, i když podle Honsové by počasí v sobotu odpoledne a v neděli mohlo být příjemnější, neboť má být polojasno s teplotami kolem 20 stupňů Celsia.

„Podle dlouhodobých modelů to zatím vypadá, že si na teploty přes 20 stupňů počkáme zhruba na 4. a 5. června,“ doplnila meteoroložka.