Společnost Hipodrom Most pořádá Cenu první dámy ČR každoročně, první záštitu převzala před sedmi lety Livia Klausová. „Paní Zemanová byla tak laskavá a tuto tradici převzala. Její vstřícnosti si velmi vážíme,“ řekl Právu ředitel hipodromu Josef Pouzar.

Ivana Zemanová s doprovodem na mosteckém hipodromu.

Ivana Zemanová s doprovodem na mosteckém hipodromu.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

První dáma si v doprovodu ředitele prohlédla závodiště z kočáru taženého párem koní. Hlavní dostih pak sledovala z bezprostřední blízkosti přímo u závodní dráhy, ale s jistými obavami, protože - jak sama prozradila - chová ke koním velký respekt.

„Když kolem mě proběhli, byl to pro šok. Nyní to už ale hodnotím jako velký zážitek. Bylo to úžasné. Dokonce jsem překonala určité obavy a koně si pohladila,“ řekla po předání cen majiteli, trenérovi a jezdci vítězného koně.

Ivana Zemanová na mosteckém hipodromu.

Ivana Zemanová na mosteckém hipodromu

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Na úlohu první dámy si prý stále ještě zvyká. „Role bych tomu ale neříkala, protože já nejsem herečka,“ opravila novináře. „Dostávám se na zvláštní místa, kam bych se jinak zřejmě nedostala, a potkávám se se zajímavými lidmi. Takže není důvod, abych byla nespokojená. Myslím, že jsem se s tím poprala,“ poznamenala Zemanová.

První dáma předala ceny majiteli, trenérovi a jezdci vítězného koně.

První dáma předala ceny majiteli, trenérovi a jezdci vítězného koně.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Dopředu už také přislíbila účast na dostizích v příštím roce. „Pokud bude čas, ráda přijedu znovu,“ ujistila pořadatele.