Materiál, který Hasekopf podle svých slov předal do podatelny, obsahuje šest příloh včetně jednotlivých návrhů amnestie. Právník věří, že prezident jméno  autora, které by mělo z přiložených dokumentů vyplynout, zveřejní.

"Je na prezidentovi, aby posoudil, zda jméno toho člověka sdělit veřejnosti," dodal Hasenkopf, který naznačil, že jde "v podstatě o řadového zaměstnance ministerstva spravedlnosti, který pouze plnil nějaké zadání".

Jméno Zdeňka Koudelky, o němž se jako o možném autorovi spekuluje, Hasenkopf nekomentoval. Uvedl pouze, že se znají a jsou spolu v kontaktu.

Pokud by Hrad jméno nezveřejnil, učinil by tak Hasenkopf sám. Rovněž očekává, že se mu omluví kancléř Vratislav Mynář, který jej označil za jednoho z autorů amnestie. Vedle Hasenkopfa jmenoval Mynář jako autory ještě Petra Hájka a Ladislava Jakla. [celá zpráva]

Zeman už materiály četl

"Materiály si pan prezident převzal v pátek s tím, že si je o víkendu prostuduje. Další postup bude na panu prezidentovi," řekla v neděli Novinkám mluvčí Hradu Hana Burianová. Podle ní je možné, že Zeman materiály předá Mynářovi.

Text amnestie vznikl podle Hasenkopfa na ministerstvu spravedlnosti na počítači s označením PC140XXX.

Bývalý právní poradce někdejšího prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf

Bývalý právní poradce někdejšího prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

"Pan prezident by měl dostat možnost pátrání dokončit," uvedl Hasenkopf s poukazem na Zemanova slova, že se pokusí zjistit, kdo je autorem novoroční dílčí amnestie prezidenta Klause.

Ten v pro sobotní Právo zopakoval, že autorem amnestie je on. [celá zpráva]

Ministerstvo dokumenty zpochybnilo

Ministerstvo spravedlnosti zpochybnilo pravost Hasenkopfových dokumentů. Podle resortu jsou buď falešné nebo se týkají komunikace mezi osobami na Pražském hradě.

"V takzvaném dokumentu je věta: 'Ministr spravedlnosti prosí o sdělení, zda má oslovit premiéra v této věci sám, nebo ne.' Ministr Pavel Blažek nikdy nikoho o nic takového neprosil, žádný z takzvaných dokumentů, které zveřejnil pan Hasenkopf nikdy neviděl a nikdy mu nebyly nikým předloženy," uvedla mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová.

Hasenkopf by měl podle resortu přestat s mediálním seriálem nebo, pokud si myslí, že má co relevantního zveřejnit, učinit tak najednou. Zatím se tak prý nestalo.

Hasenkopf: Autora znám, ale nechci jej zničit

Ladislav Jakl byl podle právníka jakýmsi administrátorem podkladů k amnestii. V sobotu v této souvislosti Hasenkopf zveřejnil e-mail, který od něj dostal s žádostí o vypracování návrhu amnestie. [celá zpráva]

Hasenkopf rovněž uvedl, že mu bylo na Hradě nabídnuto ukončení pracovního poměru dohodou. Pokud by na ni nepřistoupil, měl mu být okamžitě ukončen pracovní poměr pro hrubé porušení pracovní kázně s odůvodněním, že nedochází na pracoviště.