Filatelisté a další zájemci si mohou pořídit pamětní list k prvnímu dni vydání známky. Pošta jej připravila v omezeném nákladu 2500 kusů a je k dostání buď na hlavní poště, nebo přes objednávku na internetu.

Známka se Zemanem vychází v nákladu deset miliónů kusů, který by měl pokrýt prodej v letošním roce. V příštím roce pošta plánuje dotisk. "Známka s prezidentem patří do základní nabídky a musí být dostupná na všech našich 3300 pobočkách," uvedl mluvčí. V platnosti zůstávají i další známky s českými prezidenty.

Známka s prezidentem Milošem Zemanem, jejímž autorem je rytec Miloš Ondráček.

Známka s prezidentem Milošem Zemanem, jejímž autorem je rytec Miloš Ondráček.

FOTO: Česká pošta, Miloš Ondráček, ČTK

Známky s Václavem Havlem ale už zájemci neseženou, protože jsou vyprodané. V nabídce pro filatelisty zůstává několik desítek tisíc známek s portrétem Václava Klause.

Známka s Milošem Zemanem není označena cenou, ale písmenem A, což znamená určení pro poslání obyčejného psaní do 50 gramů ve vnitrostátním styku. Vzhledem ke způsobu výroby a ochrany není samolepicí. Pošta ji vyrábí nejnáročnější technologií rotačního ocelotisku kombinovaného s hlubotiskem. Portrét pro prezidentskou známku vytvořil rytec Miloš Ondráček.

Pošta ročně vydává kolem 60 příležitostných známek a několik desítek výplatních známek.