"Podařil se nám celkem ojedinělý úspěch v tom, že stát za vydávání karet, provoz technických účtů a distribuci sociálních dávek neplatí ani korunu na rozdíl od dosavadního systému vyplácení prostřednictvím České pošty," hájí projekt Drábek.

Ten také zdůraznil, že sKartu vlastní více než čtvrt miliónu lidí. Nerozumí proto přísné kritice. „Připadá mi docela zvláštní, když premiér v podstatě za každou cenu kritizuje kroky ministrů, kteří jsou v jeho vládě za jinou stranu než za ODS," uvedl.

Nečas se v pátek v rozhovoru pro Hospodářské noviny pozastavil nad tím, že provozovatel sKaret Česká spořitelna za ně platí dodavateli 240 korun, přičemž obvyklá cena je prý 80 korun. Drábek k tomu podotkl, že ho jako bývalého ministra v podstatě nezajímá, jaký je obchodní vztah mezi spořitelnou a jejím dodavatelem.

Odmítl také Nečasova slova o tom, že "možná na tom projektu mohl nebo měl někdo vydělat". "Vzhledem k tomu, že se nám podařilo dosáhnout opravdu výjimečných podmínek, kdy stát má nulové náklady vůči svému partnerovi, České spořitelně, tak skutečně nevidím, jakým způsobem dojít k nějaké možnosti, že by někdo se na tom nějak obohacoval," uvedl exministr práce.